Szybki kontakt

Telefon: +48 94-343-21-80

Kospel

Firma Kospel jest jednym z największych w Europie producentów podgrzewaczy wody i elektrycznych kotłów centralnego ogrzewania. Została założona w 1990 roku przez obecnego Prezesa Krzysztofa Łukasika, który rozpoczął montaż pierwszych, skonstruowanych przez siebie przepływowych podgrzewaczy wody. Dzisiaj firma zatrudnia w 3 nowoczesnych zakładach produkcyjnych ponad 400 pracowników. Jej produkty znane są nie tylko w większości krajów europejskich ale również w Azji i Afryce. Korzysta z nich już przeszło 5,5 miliona użytkowników.

Firma Kospel dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym oraz wdraża najnowocześniejsze technologie. W 2006 roku uruchomiła pierwszą w Polsce w pełni zautomatyzowaną proszkową emaliernię zbiorników. W ofercie pojawiły się ogrzewacze pojemnościowe oraz wymienniki i zasobniki ciepłej wody użytkowej.
Wymienniki firmy Kospel oprócz najnowocześniejszej technologii emaliowania, jako pierwsze wyróżniały się zastosowaniem izolacji wykonanej z czarnej pianki polistyrenowej. W styczniu 2010 roku, wychodząc naprzeciw coraz większemu zainteresowaniu, jakim zaczęły się cieszyć odnawialne źródła energii, otwarta została linia technologiczna do produkcji kolektorów słonecznych. Firma Kospel, jako pierwsza w Polsce, oferuje kompletną instalacje solarną - zarówno kolektory jak i wymienniki c.w.u. - własnej produkcji. Pod koniec 2011 roku wdrożono do produkcji nową serię podgrzewaczy trójfazowych, a wśród nich pierwszy w Europie podgrzewacz z dotykowym panelem LCD. Początek 2012 roku to pojawienie się w ofercie wymiennika dwupłaszczowego, w którym w celu powiększenia powierzchni grzewczej i ciśnienia pracy, zastosowano technologię falowania zbiornika.

Kospel jest firmą z polskim kapitałem, zatrudniającą polskich inżynierów i specjalistów. Z powodzeniem konkuruje z uznanymi markami i koncernami światowymi. Jej imponujący sukces jest możliwy dzięki postawieniu na innowacyjność, rozwój technologii oraz jakość i najwyższy poziom zadowolenia Klienta.

Więcej informacji:
KOSPEL

Comments are closed.