Szybki kontakt

Telefon: +48 94-343-21-80

Pompa ciepła – koszt montażu

Powietrzne pompy ciepła firmy Alpha-Innotec są bardzo dobrym uzupełnieniem już istniejących układów grzewczych, które wykorzystują opał stały. W moim przypadku decyzja o zakupie pompy LWD podyktowana była stosunkowo niewielkimi kosztami zakupu przy dużych możliwościach grzewczych urządzenia oraz późniejszym niskim koszcie użytkowania. Wybrana została pompa o mocy 9 kW, która wraz z istniejącą instalacją w zupełności sprawdza się dla zapotrzebowania omawianego wcześniej domku jednorodzinnego. Oprócz samego urządzenia instalacja grzewcza została rozbudowana o zbiornik buforowy o pojemności 300l który jest w chwili obecnej centralną częścią układu grzewczego. Zarówno pompa ciepła jak i kocioł na ekogroszek są spięte z instalacją za pomocą owego bufora. Dopiero do niego podłączona jest reszta instalacji centralnego ogrzewania. W takim razie jakie elementy zostały wykorzystane do modernizacji instalacji centralnego ogrzewania oraz produkcji ciepłej wody użytkowej.

 1. Zbiornik buforowy (w zależności od zapotrzebowania) 300l
  Rysunek przedstawia zbiornik firmy Kospel.
  bufor
 2. Pompa ciepła Alpha-Innotec LWD 9kW
  hmd lwd
 3. Wymiennik płytowy
  wymiennik
 4. Pompy obiegowe
  Pompa obiegowa firmy Grundfoss
 5. alphaZawór trójdrożny
  zawor
 6. Rury potrzebne do połączeń wszystkich elementów

Ceny katalogowe poszczególnych elementów.

pompa2

Podane powyżej ceny nie dość że są katalogowe to dodatkowo z podatkiem 23% VAT. Wiadomo, że w przypadku zakupu takiego zestawu wraz z robocizną dla osoby prywatnej należy naliczyć 8% podatku VAT. Dodatkowo nikt nie kupuje w katalogu dlatego śmiało od całości można przyjąć 10% rabatu. Po uwzględnieniu powyższego otrzymujemy kwotę:

39 669,69 zł brutto

Dodatkowo w celu monitorowania zużycia energii elektrycznej warto zamontować podlicznik dzięki któremu możemy na bieżąco sprawdzać koszty użytkowania. Koszt takiego przedsięwzięcia nie powinien przekroczyć 1 000,00 zł.

W takim przypadku całkowity koszt wyniesie

40 669,69 zł brutto 

Rabat, który został podany zapewne można negocjować z wykonawcą ale wpis ten ma jedynie przybliżyć koszty a nie być dokładnym wyliczeniem dlatego uważam że w celu zobrazowania kwoty wystarczy taki. Jak wiadomo w dzisiejszych czasach może być trudno wyjąć taką sumę ze "skarpety" dlatego najlepiej chyba by było taką inwestycje skredytować. Tu na całe szczęście pojawia się BOŚ Bank który już z samej nazwy powinien wspierać takie inwestycje i tak jest poniżej przedstawiam dwie kalkulacje jak mogą wyglądać spłaty takiego kredytu.

Dla kwoty 30 000,00 zł

pompa3

Dla kwoty 40 000,00 zł

pompa4

Poniżej informacje na temat poszczególnych kredytów.

BOŚ 1

BOŚ 2

W następnym wpisie przedstawię koszty użytkowania takiego zestawu.

Źródło: idea.eko-instal.net/index.php/pompa-ciepla-koszt-montazu/

No Comments Yet.

Leave a comment