POMPY CIEPŁA

Stając przed wyborem projektu wymarzonego domu, rzadko zastanawiają się Państwo nad sposobem jego ogrzewania. A gdyby z góry zdecydować się na pompę ciepła? Działki nie trzeba uzbrajać w gaz lub nie będzie trzeba przeznaczać osobnego pomieszczenia na kotłownię olejową, bądź ustawiać w ogrodzie zbiornika na propan-butan. Dom nie musi mieć komina. Pomieszczenie, gdzie stoi pompa ciepła może służyć również do innych celów np. jako pralnia lub suszarnia. Brak procesu spalania, a zatem bezpiecznie i ekologicznie. Do powyższych zalet należy dodać jeszcze jedną i najważniejszą - bardzo tanie ogrzewanie. Choć koszty inwestycyjne w system z pompą ciepła wielu przerażają, późniejsze koszty ogrzewania mile zaskakują.

Dlaczego pompy ciepła NIBE?

Szwedzka firma NIBE zajmuje się ogrzewaniem od 1952 roku, a pompami ciepła od ponad 20-tu lat. Po wielu latach doświadczeń pompy ciepła NIBE stały się najczęściej instalowaną marką w Skandynawii, zdobywając tym samym zaufanie użytkowników większości krajów Europy, w tym od 2002 roku również Polski. Na popularność pomp ciepła NIBE wpływa niewątpliwie wysoka jakość produktu oraz bogata oferta produkowanych urządzeń, umożliwiająca optymalne ich dopasowanie do wielkości i przeznaczenia budynku. Spośród pomp ciepła NIBE możecie Państwo wybrać odpowiednie rozwiązanie:

gruntowe pompy ciepła

gruntowe pompy ciepła - podstawowe źródło ciepła i c.w.u. do domów jednorodzinnych nowych i modernizowanych, budynków wielorodzinnych, usługowych, przemysłowych i innych,
 
Pompy ciepła NIBE

pompy ciepła na powietrze zewnętrzne

pompy ciepła na powietrze zewnętrzne - np. do modernizowanych kotłowni na olej lub propan-butan oraz wszędzie tam, gdzie z jakichś przyczyn niemożliwe jest zastosowanie gruntowych pomp ciepła,
Pompy ciepła NIBE

pompy ciepła na powietrze wentylacyjne wywiewne

pompy ciepła na powietrze wentylacyjne wywiewne - przede wszystkim do domów niskoenergetycznych i pasywnych, ale również jako urządzenie do wentylacji,produkcji ciepła i c.w.u. w poszczególnych mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych.
Pompy ciepła NIBE

Więcej informacji na stronie : www.biawar.com.pl

KOLEKTORY SŁONECZNE

opis: Zobacz jak to działa rozmiar: 35,80 KB pobrań: 71260 data: 2008-10-10 13:12:42

Na kolektor umieszczony w polu działania promieni słonecznych padają promienie cieplne, które zostają pochłonięte przez absorber i następnie dzięki dużej przewodności cieplnej energia zgromadzona w absorberze zostaje przekazana do czynnika roboczego (glikol). Czynnik roboczy krąży w obiegu zamkniętym pomiędzy kolektorem a wymiennikiem w zasobniku i przekazuje energię zgromadzoną w kolektorze do zasobnika wody użytkowej. Cykl ten nadzoruje różnicowy regulator solarny, który działa na takiej zasadzie, że porównuje temperaturę glikolu na kolektorze solarnym oraz w zasobniku ciepłej wody. Jeżeli różnica temperatur jest wystarczająco duża następuje wówczas uruchomienie pompy obiegowej i wymiana ciepła pomiędzy układem solarnym a zasobnikiem. Optymalnie zaprojektowany system solarny sprawia, że koszty ogrzewania ciepłej wody spadają.


Więcej informacji na stronie : www.galmet.com.pl

Kotły z podajnikami


DEFRO DUO to flagowy model kotłów z charakterystycznym logo firmy. Ta nowatorska konstrukcja posiada dwie komory spalania – dolną, wyposażoną w automatyczny podajnik paliwa ze zintegrowanym palnikiem retortowym oraz górną, utworzoną przez zamontowany na stałe, rurowy ruszt chłodzony wodą o grubości ścianki 8,8 mm. Korzystanie z górnej komory pozwala na użycie jako paliwa np. zrębek drewna, umożliwia także rozruch kotła w sytuacjach awaryjnych. Pokład rusztu pełni także rolę opłomek i stanowi dodatkową powierzchnię wymiany ciepła. Wymiennik kotłów wykonany jest w całości ze stali kotłowej, o grubości 6-10 mm, zaś elementy szczególnie narażone na działanie płomieni oraz związków zawartych w spalinach – ze stali o grubości nawet 10-12 mm. Kotły posiadają szereg czujników monitorujących jego pracę. Nowością jest czujnik otwarcia klapy zbiornika paliwa. Kocioł przystosowany jest do zamontowania dodatkowego automatycznego, wodnego systemu gaszenia/STRAŻAK/, a także oświetlenia kosza zasypowego. Na zamówienie dostępna wersja kotła z innowacyjnym sterownikiem PID z panelem dotykowym*. 






Więcej informacji na stronie : www.defro.pl